Firmy -->
facebook zgon zapamietane.pl

Lech Kaczyński

Po katastrofie rządowego samolotu pod Smoleńskiem - w której ponieśli śmierć prezydent RP Lech Kaczyński z Małżonką, najwyżsi dostojnicy państwowi, członkowie rodzin katyńskich i organizacji niepodległościowych śpieszący oddać hołd ofiarom zbrodni w Katyniu - marszałek Sejmu RP Bronisław Komorowski ogłosił tygodniową żałobę narodową w dniach 10-17 kwietnia 2010. Wśród blisko stu osób na liście ofiar znajdują się również ludzie świata kultury, jak wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Tomasz Merta oraz znany i lubiany aktor Janusz Zakrzeński. Na czas trwania żałoby narodowej odwołane zostają imprezy masowe i rozrywkowe - wszelkie widowiska, koncerty, rozgrywki sportowe. Do uczczenia pamięci zobowiązane są też media, poprzez ograniczenie nadawania programów rozrywkowych, komedii i reklam. Napływają informacje o odwołanych imprezach kulturalnych, premierach teatralnych i koncertach. Organizatorzy tegorocznych 30. Warszawskich Spotkań Teatralnych - które miały się rozpocząć 11 kwietnia pokazami przedstawienia "Tramwaj" (z Isabelle Hupert i Andrzejem Chyrą, wystawionego przez Krzysztofa Warlikowskiego siłami Teatru Odeon w Paryżu i Nowego w Warszawie) i potrwać do 27 kwietnia - zawiadamiają, że festiwal zostaje odwołany. Jego jubileuszowa, 30. odsłona odbędzie się w 2011 roku. Odwołany został także koncert legendy amerykańskiego jazzu - Jim Hall Trio, zaplanowany na 12 kwietnia 2010 w Filharmonii Narodowej w Warszawie


« powrót

Ostatnio dodane firmy

Przelane na papier, mazowieckie, Warszawa

Mowy pogrzebowe Napisanie mowy pogrzebowej to podróż do życia, które żegnamy, do dni radości, smutku, do wszystkich spotkanych na tej drodze ludzi... więcej »


Sprzątanie dezynfekcja mieszkania po zmarłych, łódzkie, Łódź

P.U. Freshmaker Usługi DDD Nietypowe i Specjalistyczne z siedzibą Sokolniki-Las woj. łódzkie ul. Piaski Wróblewskie 7 95-039 Sokolniki-Las tel.607511952,504017940,511110425... więcej »


Kalla ZAKŁAD POGRZEBOWY Warszawa Mokotów. Usługi pogrzebowe 24h, mazowieckie, Warszawa

Kalla ZAKŁAD POGRZEBOWY Warszawa Mokotów. Usługi pogrzebowe 24h Świadczymy usługi na terenie całej WARSZAWY, Mokotowa i Ursynowa. Zakład Pogrzebowy... więcej »


Szołtun - Kamieniarstwo, mazowieckie, 05-505 Wągrodno, gm. Prażmów

W naszej ofercie znajdują się nagrobki pojedyncze oraz podwójne. Staramy się dopasować je do stylu cmentarza oraz Państwa budżetu i gustu. Jesteśmy... więcej »


Zakład kamieniarski Szołtun, mazowieckie, Wągrodno

Firma kamieniarska zajmująca się produkcją tradycyjnych i nowoczesnych nagrobków z granitu. W ofercie szeroki wybór wersji kolorystycznych granitu oraz... więcej »


Dodaj własną firmę

Zostań partnerem serwisu ZGON.PL

Wymiana linków Reklama partnerska(portal - auta)