Firmy -->
facebook zgon

Katastrofa awionetki

W katastrofie awionetki Cirrus SR-22, która rozbiła się w niedzielę w Żyglinie koło Pyrzowic zginęły cztery osoby. To biznesmeni z Krakowa i Mikołowa, którzy weekend spędzali z żonami we Włoszech. Tragiczny lot rozpoczęli w Wenecji, nie dolecieli na lotnisko w Pyrzowicach. Maszyna rozbiła się w Żyglinie, 9 km od lotniska...

To był 13 listopad, niedziela. Feralna data. Wystartowali awionetką z Wenecji. Za sterami siedział Paweł P. (49 l.), prezes zarządu przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych firmy Inkop z Krakowa. Na pokładzie były trzy inne osoby – jego żona Iwona (47 l.), Jan D. (51 l.) prezes zarządu firmy Energotronik z Mikołowa, z zamiłowania też pilot, oraz jego żona Monika D. (47 l.).

Małżeństwa spędziły we Włoszech fantastyczny weekend. W niedzielę wracali do domu. Na początku nic nie zapowiadało tragedii. Dopiero w miarę zbliżania się do Katowic coś niedobrego zaczęło się dziać z cirrusem. – Ok. godz. 19.28 pilot powiadomił lotnisko, że ma kłopoty z silnikiem, potem zniknął z radarów – mówi Cezary Orzech, rzecznik katowickiego portu lotniczego w Pyrzowicach.
Kilka minut później maszyna roztrzaskała się w lesie, ok. 100 metrów od drogi. Na ratunek nie było żadnych szans. Wszystkie cztery osoby zginęły na miejscu. Obok ciał i wraku policjanci znaleźli też aparat fotograficzny, na którym oba małżeństwa uwieczniły swój pobyt we Włoszech.
Wczoraj prokuratura Okręgowa w Gliwicach, która przejęła śledztwo, zabezpieczała wszelkie ślady. Na miejsce jechali też eksperci w Komisji Badań Wypadków Lotniczych.

– Na miejscu tragedii cały czas pracują śledczy i prokuratorzy – powiedział Rafał Biczysko, rzecznik tarnogórskiej policji. – Wciąż nie wiemy, jakie były przyczyny tej katastrofy.
Ekipy śledczych muszą poskładać wrak maszyny w całość. Prawdopodobnie nastąpi to niebawem. Po złożeniu będzie można powiedzieć co było powodem tragedii.
Nieoficjalnie mówi się, że pilotowi zabrakło paliwa, być może źle wyliczył odległość do pokonania z Włoch do Polski. W niedzielę wiał silny wiatr, maszyna taka jak cirrus prawdopodobnie w takich warunkach pogodowych więcej spala.

Eksperci lotnictwa, którzy zajmują się wrakiem awionetki zauważyli również, że na miejscu katastrofy nie unosił się zapach rozlanego paliwa, wrak też nie wybuchł. Wrak awionetki zostanie zabrany do ekspertyzy.
« powrót

Ostatnio dodane firmy

Zakład Pogrzebowy Magnolia , wielkopolskie, 77-400 Złotów

Kompleksowe usługi pogrzebowe: - obsługa pogrzebów wszystkich wyznań, - pomoc w załatwieniu formalności, - pomoc w organizacji pochówków, - pomoc... więcej »


sprzatanie24.com, mazowieckie, Warszawa

Profesjonalne usługi z zakresu sprzątania i dezynfekcji po zgonie. Działamy na terenie całego kraju, posiadamy wieloletnie doświadczenie w usługach sprzątania... więcej »


EnwcViref, dolnośląskie, Shekhupura

synthroid reaction to alcohol synthroid eye problems synthroid and adipex interactions więcej »


EdcbExisa, dolnośląskie, London

tadalafil tablets 20 tadalafil pronunciation is tadalafil available in the united states więcej »


Ahrrunide, dolnośląskie, London

can atorvastatin be cut in half atorvastatin for cholesterol why do you have to take lipitor at night? więcej »


Dodaj własną firmę

Zostań partnerem serwisu ZGON.PL

Wymiana linków Reklama partnerska(portal - auta)