Firmy -->
facebook zgon

Dziennikarze trafią za kratki? "Szydzili z krzyża"

Kara pozbawienia wolności do lat 2 grozi dziennikarzom radia Eska Rock, Kubie Wojewódzkiemu i Michałowi Figurskiemu za obrazę uczuć religijnych. Zdaniem przewodniczącego Ogólnopolski Komitetu Obrony przed Sektami, Ryszarda Nowaka, dziennikarze na antenie radia "szydzili z krzyża chrześcijańskiego".

Komitet na czele którego stoi były poseł Unii Pracy, zapowiedział, że jeszcze dziś do Prokuratora Generalnego trafi doniesienie o popełnieniu przez kontrowersyjnych dziennikarzy przestępstwa z artykułu 196 kodeksu karnego.

"Najpierw przeprowadzili ośmieszający wywiad z… krzyżem. Potem bawili się w żywy krzyż. Kuba Wojewódzki, udając belkę poprzeczną, położył się na plecach Michała Figurskiego. Przy tym Figurki wykrzykiwał słowa: »Znalazł się nasz, polsko-żydowski krzyż«. Potem wspólnie wykrzykiwali do płynącej w tle Roty słowa: »Tak nam dopomóż Bóg«. Namawiali przy tym pracowników Radia Eska Rock do »tworzenia« żywych krzyży" - czytamy w oświadczeniu przesłanym do redakcji Onet.pl.

O Ryszardzie Nowaku oraz Ogólnopolskim Komitecie Obrony przed Sektami stało się głośno, gdy oskarżył on lidera zespołu Behemoth, Adama Darskiego o znieważenie uczuć religijnych. Sprawa dotyczyła koncertu z września 2007 r. w klubie "Ucho" w Gdyni, podczas którego Darski podarł Biblię i rozrzucił jej strzępy wśród publiczności. Potem kartki miały zostać spalone przez fanów zespołu. Wokalista Behemotha miał też powiedzieć, że Kościół katolicki to "zbrodnicza sekta".

Autor: RZ Źródła: Onet.pl, PAP /foto Tomasz Gzell

« powrót

Ostatnio dodane firmy

Zakład Pogrzebowy Magnolia , wielkopolskie, 77-400 Złotów

Kompleksowe usługi pogrzebowe: - obsługa pogrzebów wszystkich wyznań, - pomoc w załatwieniu formalności, - pomoc w organizacji pochówków, - pomoc... więcej »


sprzatanie24.com, mazowieckie, Warszawa

Profesjonalne usługi z zakresu sprzątania i dezynfekcji po zgonie. Działamy na terenie całego kraju, posiadamy wieloletnie doświadczenie w usługach sprzątania... więcej »


EnwcViref, dolnośląskie, Shekhupura

synthroid reaction to alcohol synthroid eye problems synthroid and adipex interactions więcej »


EdcbExisa, dolnośląskie, London

tadalafil tablets 20 tadalafil pronunciation is tadalafil available in the united states więcej »


Ahrrunide, dolnośląskie, London

can atorvastatin be cut in half atorvastatin for cholesterol why do you have to take lipitor at night? więcej »


Dodaj własną firmę

Zostań partnerem serwisu ZGON.PL

Wymiana linków Reklama partnerska(portal - auta)