Firmy -->
facebook zgon

W środę debata w PE nt. zawieszenia patentów na szczepionki prze

© European Union 2021 - Source : EP

W środę debata w PE nt. zawieszenia patentów na szczepionki przeciw Covid-19

  W środę, 19 maja w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata na temat propozycji odstąpienia od zasad Światowej Organizacji Handlu (WTO) i zawieszenia praw własności intelektualnej firm farmaceutycznych do szczepionek przeciw Covid-19.
Kilka grup politycznych w europarlamencie wezwało Komisję Europejską do wystąpienia w sprawie zawieszenia praw własności intelektualnej firm farmaceutycznych do szczepionek przeciw Covid-19. Jako powód wskazano konieczność wsparcia globalnych wysiłków w zakresie szczepień. Tydzień wcześniej prezydent USA wyraził poparcie dla odstąpienia od zasad WTO w tym zakresie. Takie rozwiązanie proponowały od wielu miesięcy Indie i RPA. Umożliwiłoby to produkcję preparatów przeciwko Covid-19 w krajach ubogich, gdzie obecnie dostęp do nich jest mocno ograniczony. Przeciwniczką pomysłu jest m.in. kanclerz Niemiec Angela Merkel. Szefowa rządu RFN uważa, że zawieszenie patentów na szczepionki to zły pomysł, gdyż mogą to wykorzystać Chiny, przejmując wiedzę i technologię produkcji nowoczesnych preparatów przeciw Covid-19. Tymczasem przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała niedawno, że chociaż UE jest „otwarta na dyskusje” na temat tymczasowego wyłączenia praw własności intelektualnej, wąskie gardła produkcyjne, inwestycje w globalną produkcję i wkład w program COVAX nadal pozostają kluczowymi priorytetami w zwiększaniu globalnego dostępu do szczepionek. Uchwała PE w sprawie zawieszenia praw własności intelektualnej firm farmaceutycznych do szczepionek przeciw Covid-19 zostanie poddana pod głosowanie podczas sesji 7 - 10 czerwca. Wszelkie decyzje dotyczące zrzeczenia się praw własności intelektualnej będą podejmowane przez Radę TRIPs Światowej Organizacji Handlu (WTO). mp/
Źródło informacji: EuroPAP News

« powrót

Ostatnio dodane firmy

Zakład Pogrzebowy Magnolia , wielkopolskie, 77-400 Złotów

Kompleksowe usługi pogrzebowe: - obsługa pogrzebów wszystkich wyznań, - pomoc w załatwieniu formalności, - pomoc w organizacji pochówków, - pomoc... więcej »


sprzatanie24.com, mazowieckie, Warszawa

Profesjonalne usługi z zakresu sprzątania i dezynfekcji po zgonie. Działamy na terenie całego kraju, posiadamy wieloletnie doświadczenie w usługach sprzątania... więcej »


EnwcViref, dolnośląskie, Shekhupura

synthroid reaction to alcohol synthroid eye problems synthroid and adipex interactions więcej »


EdcbExisa, dolnośląskie, London

tadalafil tablets 20 tadalafil pronunciation is tadalafil available in the united states więcej »


Ahrrunide, dolnośląskie, London

can atorvastatin be cut in half atorvastatin for cholesterol why do you have to take lipitor at night? więcej »


Dodaj własną firmę

Zostań partnerem serwisu ZGON.PL

Wymiana linków Reklama partnerska(portal - auta)