Firmy -->
facebook zgon

Nie żyje legenda polskiego kolarstwa

64-letni Lucjan Lis miał w swoim dorobku olimpijskie srebro, a także złoto na mistrzostwach świata. W poniedziałek wieczorem zmarł we własnym domu, a przyczyną śmierci było pęknięcie aorty.

Lucjan Lis to jedna z wielkich legend polskiego kolarstwa szosowego. Sportowiec urodzony w Bytomiu największe sukcesy święcił w rywalizacji drużynowej. To w tej konkurencji zdobył srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w Monachium.

Były zawodnik Ruchu Radzionków może także pochwalić się złotem (Barcelona 1973) i brązem (Mendrisio 1971) na mistrzostwach świata w jeździe drużynowej na czas. Do tego należy dołożyć m.in. drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu Dookoła Bułgarii, a także zwycięstwo w generalce Tour de Pologne w 1973.

Słynny kolarz od lat mieszkał w Niemczech, ale miał poważne problemy zdrowotne. Dwa razy musiał poddać się przeszczepowi nerek. Lis zmarł jednak z innego powodu.

Jak informuje dziennik "Sport", utytułowany sportowiec zmarł nagle we własnym domu. Przyczyną śmierci było pęknięcie aorty. Pogrzeb Lucjana Lisa odbędzie się w przyszłym tygodniu.


« powrót

Ostatnio dodane firmy

Zakład Pogrzebowy Magnolia , wielkopolskie, 77-400 Złotów

Kompleksowe usługi pogrzebowe: - obsługa pogrzebów wszystkich wyznań, - pomoc w załatwieniu formalności, - pomoc w organizacji pochówków, - pomoc... więcej »


sprzatanie24.com, mazowieckie, Warszawa

Profesjonalne usługi z zakresu sprzątania i dezynfekcji po zgonie. Działamy na terenie całego kraju, posiadamy wieloletnie doświadczenie w usługach sprzątania... więcej »


EnwcViref, dolnośląskie, Shekhupura

synthroid reaction to alcohol synthroid eye problems synthroid and adipex interactions więcej »


EdcbExisa, dolnośląskie, London

tadalafil tablets 20 tadalafil pronunciation is tadalafil available in the united states więcej »


Ahrrunide, dolnośląskie, London

can atorvastatin be cut in half atorvastatin for cholesterol why do you have to take lipitor at night? więcej »


Dodaj własną firmę

Zostań partnerem serwisu ZGON.PL

Wymiana linków Reklama partnerska(portal - auta)