Firmy -->
facebook zgon

Pistolet, z którego Ali Agca strzelał do papieża, na 3 lata w mu

Przez trzy lata w muzeum w domu rodzinnym Jana Pawła II w Wadowicach będzie można oglądać pistolet, z którego 13 maja 1981 r. w Watykanie zamachowiec Ali Agca strzelał do papieża. Broń ze zbiorów Muzeum Kryminologii w Rzymie wypożyczono stronie polskiej.

Pistolet Browning HP kaliber 9 mm Parabellum, którym podczas audiencji generalnej na placu Świętego Piotra turecki zamachowiec ciężko zranił papieża, odebrał w poniedziałek w siedzibie rzymskiej placówki dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II ksiądz Dariusz Raś.

Ksiądz Raś zwrócił uwagę na chrześcijańską optykę wystawienia pistoletu, podkreślając, że należy na niego patrzeć przede wszystkim jak na "narzędzie męczeństwa i cierpienia, a nie narzędzie zbrodni". "To niezwykle ważne dla wszystkich chrześcijan" - dodał.

Broń włoskiemu muzeum, działającemu przy Zarządzie Więziennictwa, przekazał prezes rzymskiego sądu. Nigdy browning nie był wystawiany w Wiecznym Mieście.

W listopadzie zeszłego roku polskie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zwróciło się do włoskiego Ministerstwa Sprawiedliwości z prośbą o wypożyczenie broni na wystawę w Wadowicach, która zostanie zainaugurowana 9 kwietnia wraz z otwarciem Muzeum po kilkuletnim remoncie. Wydarzenie to poprzedzi kanonizację papieża 27 kwietnia.

źródło: Onet.pl


« powrót

Ostatnio dodane firmy

Zakład Pogrzebowy Magnolia , wielkopolskie, 77-400 Złotów

Kompleksowe usługi pogrzebowe: - obsługa pogrzebów wszystkich wyznań, - pomoc w załatwieniu formalności, - pomoc w organizacji pochówków, - pomoc... więcej »


sprzatanie24.com, mazowieckie, Warszawa

Profesjonalne usługi z zakresu sprzątania i dezynfekcji po zgonie. Działamy na terenie całego kraju, posiadamy wieloletnie doświadczenie w usługach sprzątania... więcej »


EnwcViref, dolnośląskie, Shekhupura

synthroid reaction to alcohol synthroid eye problems synthroid and adipex interactions więcej »


EdcbExisa, dolnośląskie, London

tadalafil tablets 20 tadalafil pronunciation is tadalafil available in the united states więcej »


Ahrrunide, dolnośląskie, London

can atorvastatin be cut in half atorvastatin for cholesterol why do you have to take lipitor at night? więcej »


Dodaj własną firmę

Zostań partnerem serwisu ZGON.PL

Wymiana linków Reklama partnerska(portal - auta)