Firmy -->
facebook zgon

"Dziennik Zachodni": wampiry z Gliwic miały okrutną śmierć

Choć archeologom nie udało się jeszcze dociec, czy w gliwickich grobach znalezionych na trasie średnicówki spoczęły wampiry czy skazańcy, jedno wiedzą na pewno - pochowani w nietypowy sposób ludzie życie stracili poprzez ścięcie głów, prawdopodobnie mieczem.

Mrożące krew w żyłach odkrycie, o którym pierwszy napisał "Dziennik Zachodni", a wiadomość powtórzyły media na całym świecie, wciąż budzi emocje.

Przypomnijmy, że w 44 grobach, odkrytych podczas budowy Drogowej Trasy Średnicowej w czerwcu w Gliwicach, stwierdzono 17 pochówków antywampirycznych - głowy były oddzielone od szkieletów i złożone między nogami. To wskazywało, że dawna społeczność uważała, że chowa wampiry, a nietypowy sposób złożenia zwłok miał uchronić żyjących przed złymi mocami.

Archeolodzy byli zaskoczeni taką liczbą antywampirycznych pochówków i zlecili specjalistyczną ekspertyzę interdyscyplinarną. Ekspertyza wprawdzie nie była w stanie ustalić, czy są to pochówki wampirów, ale stwierdza, że głowy pochowanych w gliwickich grobach ludzi zostały ścięte mieczem.

Okazuje się jednak – jak czytamy w "Dzienniku Zachodnim" - że chowano tam ludzkie szczątki w różnych okresach. Są groby, gdzie znaleziono szczątki nawet w trzech poziomach. Pochówki pochodzą prawdopodobnie z połowy XVI wieku.

źródło: Onet.pl


« powrót

Ostatnio dodane firmy

Zakład Pogrzebowy Magnolia , wielkopolskie, 77-400 Złotów

Kompleksowe usługi pogrzebowe: - obsługa pogrzebów wszystkich wyznań, - pomoc w załatwieniu formalności, - pomoc w organizacji pochówków, - pomoc... więcej »


sprzatanie24.com, mazowieckie, Warszawa

Profesjonalne usługi z zakresu sprzątania i dezynfekcji po zgonie. Działamy na terenie całego kraju, posiadamy wieloletnie doświadczenie w usługach sprzątania... więcej »


EnwcViref, dolnośląskie, Shekhupura

synthroid reaction to alcohol synthroid eye problems synthroid and adipex interactions więcej »


EdcbExisa, dolnośląskie, London

tadalafil tablets 20 tadalafil pronunciation is tadalafil available in the united states więcej »


Ahrrunide, dolnośląskie, London

can atorvastatin be cut in half atorvastatin for cholesterol why do you have to take lipitor at night? więcej »


Dodaj własną firmę

Zostań partnerem serwisu ZGON.PL

Wymiana linków Reklama partnerska(portal - auta)